• Obložkové zárubňe
    dotvoří nejen dojem ze dveří, ale i ze samotného interiéru

Obložková zárubeň

Obložková zárubeň vám dotvoří nejen dojem ze dveří, ale i ze samotného interiéru. I zárubně se mohou stát skvělým designovým prvkem vašeho domova nebo kanceláře.

Zárubeň je vyrobena z vysoce kvalitní dřevotřískové desky, která je automaticky frézována do požadovaných tvarů a rozměrů, a je určena pro zeď od tloušťky 80 mm. Obložkové zárubně jsou vhodné pro montáž do klasického zdiva i sádrokartonu do tloušťky 900 mm.

Zárubně můžete snadno kombinovat se stejným povrchem, který si vyberete pro své dveře. Zárubně jsou standardně vybaveny závěsy (panty), těsněním a protiplechem.

Zárubně je možné dodat i v protipožární úpravě.

Falcová zárubeň

Standartní obložková zárubeň je ve falcovém provedení. Tento typ zárubně je vhodným řešením pro všechny varianty provedení falcových dveří.
Je dodávána se záklopovou obložkou šířky 60mm (na přání je možné vyrobit zárubeň i 80mm nebo 100mm) s rádiusovým profilem a rohovým spojem „na pokos“.

Pro moderní interiéry nabízíme zárubně s ostrohranným profilem obložek. Tyto zárubně je možné vyrobit i s rohovým spojem „na tupo“.

U protipožárního provedení zárubně falcových dveří je ostění po obvodu vybaveno hranolem z tvrdého masivního dřeva, které zvyšuje požární odolnost kompletu.


Základní zárubeň
– hrany s radiusovým profilem, spoj na pokos

Příplatkové
– ostrohranná, spoj na pokos
– ostrohranná, spoj na tupo

Bezfalcová zárubeň

Tato zárubeň se používá pouze u bezfalcových dveří. Obložkové zárubně v bezfalcovém provedení jsou v jedné rovině s dveřmi. Součástí bezfalcové zárubně jsou skryté závěsy (panty), které jsou seřizovatelné až ve třech směrech, díky tomu dveře dokonale zapadnou do zárubně.


OKZ

řešení při rekonstrukci starších interiérů bez nutnosti bourání. Obklad kovové zárubně se záklopovou obložkou šířky 60 mm (80,100) je určen pro obklad ocelových zárubní. Pokud již máte kovovou zárubeň a toužíte po opravdu pěkném interiéru, máme pro vás snadné řešení. Tento typ obložkové zárubně se do průchozího otvoru usazuje kolem původní kovové zárubně a umožní tak renovaci zárubní bez hrubých bouracích a stavebních prací. OKZ se vyrábí přímo na míru danému stavebnímu otvoru a je vhodný pro různé rozměry průchozích otvorů a tloušťky stěn.

Do tohoto typu zárubně je možné osadit na míru vyrobené dveře jak plné, tak i prosklené. S OKZ můžete bez problémů změnit pravé dveře za levé a naopak nebo se rozhodnout pro dveře posuvné či skládací.

Slepá zárubeň

neboli průchozí zárubeň je určena pro obklad stavebního otvoru bez dveří. Používá se ve spojení s posuvnými dveřmi u posuvu po stěně nebo u průchodu do místnosti. Slepá zárubeň nemá závěsy, těsnění ani protiplech.


Povrchy zárubní

CPL
Bílá hladká, Šedá, Javor Hard, Buk, Dub Ferrara, Dub Bardolino, Ořech, Láva Fleetwood

CPL plus
Borovice Polar, Fleetwood, Dub Přírodní, Dub Kansas, Len antracitový, Taupe šedá příčná, Bílá příčná, Bílá pór, Bílá perlička, Jasan, Dub Natural, Dub Aragon, Halifax přírodní, Dub Hamilton, Cocobolo, Zebrano, Višeň, Authentic, Dub Denver, Nebrasca, Wenge Mali, Písková béžová, Kamenná šeď, Hnědá, Antracit, Dub Sherman šedý, Whitewood, Juta šedá

3D
Jasan bílý, Malaga

Kašír
Kašír Akát světlý, Kašír Buk, Kašír Dub, Kašír Dub královský, Kašír Dub šedý, Kašír Dub popelavý, Kašír Dub tmavý, Kašír Dub zlatý, Kašír Olše, Kašír Ořech alpský